• Redakcja

PIT-2

Co to jest PIT-2?

PIT-2 to oświadczenie, które składa pracownik dla celów obliczenia miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizyczny. Oświadczenie to składamy, jeżeli chcemy, aby pracodawca mógł zmniejszyć miesięczne zaliczki na podatek dochodowy. Zmniejszenie wynosi 1/12 kwoty zmniejszającej podatek.

Pracodawca, który ma obowiązek odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy, po tym jak pracownik złoży deklarację PIT-2. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik otrzymuję wyższe wygrodzenie miesięczne, za to nie otrzymuje odliczeń podczas rozliczeń rocznych, które uwzględniały kwotę wolną od podatku.

Kiedy złożyć PIT-2?

Istotną kwestią jest złożenie deklaracji PIT-2 w odpowiednim momencie. W przypadku podatników, którzy dopiero co zatrudnili się u nowego pracodawcy ważne jest, żeby deklarację przedłożyć przed pierwszą wypłatą. Drugim terminem, którego należy pilnować jest złożenie PIT-2 przed przed pierwszym przelewem w nowym roku podatkowym. Tyczy się to pracowników, którzy są już zatrudnieni w danej firmie i wcześniej nie składali takiej deklaracji. Należy pamiętać, że PIT-2 będzie obowiązywał cały następny rok podatkowy.

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie