Rozlicz Twój e-PIT w kilku krokach

Twój e-PIT to najprostszy sposób na rozlicznie PIT. W Polsce w samym 2019 roku złożono około 16 milionów deklaracji online. Dzięki Twój e-PIT w łatwy sposób sprawdzisz swój PIT, uwzględnisz ulgi i złożysz deklarację bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. Usługa Twój e-PIT póki co jest przeznaczona dla podatników, którzy składają deklarację PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów pracuje nad objęciem usługą wszystkich podatników, ale nie podano oficjalnej informacji, kiedy taka opcja zostanie dodana.

Skąd wiem, że PIT trafił do urzędu?

Usługa Twój e-PIT powstała w celu maksymalnego ułatwienia podatnikom corocznego procesu rozliczeniowego. Skorzystanie z niej, daje gwarancję najszybszego złożenia PIT-u. 

Złożenie PIT-u za pośrednictwem Portalu Podatkowego może odbyć się na dwa sposoby:

  • Podatnik może zatwierdzić lub samodzielnie nanieść poprawki w swojej deklaracji, a następnie przekazać ją do urzędu skarbowego za pośrednictwem swojego konta. Po tych czynnościach użytkownik otrzymuje potwierdzenie złożenia PIT-u.

  • Deklaracja może zostać złożona automatycznie po upływie okresu rozliczeniowego, jeśli podatnik nie podejmie na swoim koncie żadnych działań. Wtedy użytkownik otrzymuje po prostu odpowiedź ze strony urzędu po maksymalnie 45 dniach.

Kiedy dostanę zwrot nadpłaty?

Usługa Twój e-PIT przyspieszyła zwrot nadpłaty podatku aż o połowę, względem dotychczasowych opcji rozliczeniowych. 

Podatnik, który złoży deklarację za pośrednictwem Twój e-PIT w maksymalnie 45 dni otrzyma informację zwrotną od urzędu skarbowego. Będzie to albo wezwanie do uregulowania niedopłaty podatku lub zwrot nadpłaty środków.

W przypadku, gdy użytkownik nie podejmie żadnej aktywności na swoim koncie przed 30 kwietnia, okres oczekiwania na zwrot rozpoczyna się w momencie automatycznego zaakceptowania deklaracji.

345x250_03.png
345x250_01.png
345x250_02.png